Sekcja pływacka

O sekcji

Sekcja pływacka UKS Jagiellonka działa od 2004 roku. Początkowo były to zajęcia dwóch grup wiekowych prowadzone przez jednego trenera na nowo wybudowanym basenie Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Praga Północ”. Obecnie sekcja pływacka UKS Jagiellonka to dziewięć roczników dziewcząt i chłopców, prowadzonych w grupach zaawansowania przez 6 trenerów.
W zajęciach szkoleniowych organizowanych przez klub uczestniczy ponad 200 dziewcząt i chłopców w wieku od 7 do 16 lat.
 

Zawodnicy naszego klubu są zrzeszeni w Polskim Związku Pływackim oraz w Warszawsko-Mazowieckim Okręgowym Związku Pływackim, co uprawnia ich do uczestniczenia w zawodach nie tylko rangi wojewódzkiej, ale również ogólnopolskiej i międzynarodowej. Odpowiednio przygotowani pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej zawodnicy biorą udział w zawodach Warszawsko-Mazowieckiej Okręgowej Ligi Pływackiej, zawodach okazjonalnych, a także w Letnich i Zimowych Mistrzostwach Polski czy międzynarodowych mitingach pływackich (International Swim Meeting Berlin-Germany 2009).
 

Klub na podstawie porozumienia zawartego z Zespołem Szkół nr 45 zapewnia szkolenie sportowe uczniom sportowych klas pływackich Szkoły Podstawowej nr 50 w Warszawie oraz Gimnazjum Sportowego nr 57 w Warszawie.

Od roku szkolnego 2012/2013 nasz sekcja pływacka naszego Klubu nawiązała również współpracę z L Liceum Ogólnokształcącego im. Ruy Barbosy przy ul. Burdzińskiego 4 w Warszawie, gdzie uczęszczają nasi zawodnicy.

Zaloguj się...
Login

Hasło

Zapomniane hasło

  Wszelkie prawa zastrzeżone  •  © 2009 UKS Jagiellonka  •  All rights reserved  
X Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasza witryna lepiej spełniała oczekiwania naszych gości. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w naszej: Polityce prywatności